بازمانده (برای کودکان بی پناه غزه)

خواهرم! خواهر مهربانم!

می گفتی مرا از جان بیشتر دوست داری. تنها می گفتی ؟! نه ! تو نشان دادی تو عهد جان فدا کردن را ادا کردی! در همان دیروز نحس فراموش نشدنی بعد از همان صداهای مهیب و وحشت آور وقتی دیوارها و سقف خانه کوچک ما توان ایستادگی اش را از دست داد ، تو بودی که خودرا میان من و مرگ حائل کردی هنوز گرمی خونی را که از میان موهای بافته شده ات به صورتم می چکید احساس می کنم. همان موهای زیبایی که وقتی می گفتم خواهر موهای من را هم مثل خودت بباف! سرم را محکم به سینه ات می چسپاندی و می گفتی عزیز دلم! تو که دختر نیستی.

خواهرم! خواهر عزیزترینم!

می گفتی مسافرت را خیلی دوست داری و پرواز با هواپیما آرزویت بود. همیشه هم این وعده ات بود که در اولین سفر مرا با خودت می بری. می گفتی مسافرت با هواپیما خیلی لذت بخش است می توانی از آسمان همه جا را ببینی. اما دیدی که وعده خلافی کردی! آخر چرا تنهایم گذاشتی! اما نمی دانی که دیگر من از هواپیما نفرت دارم! هواپیما ها مرگ می آورند روی سر مردم تخم مرگ می پاشند. خواهرها را از برادرها جدا می کند. کودکان را از دامن مادرانشان دور می کند...

خواهرم! خواهر شیرین تر از جانم!

تو چه خوشبختی که این گونه آرام کنار مادر خوابیدی! در صورتت نه ترسی می بینم نه دردی و نه رنجی! و حالا هردو پیش پدری می روید که هر وقت از تو سراغش را می گرفتم اشک در چشمانت جمع می شد. خواهرم! امشب کی برایم قصه بگوید؟ کی برایم لالایی بخواند؟ کجاست آغوش گرم تان که این همه وحشت و تنهایی و بی کسی ام را تسکین و تسلی بدهد. چه می شد اگر من هم حالا کنار شما آرام گرفته بودم.

آخ هواپیماها! ای پرنده های شوم!

آغوش گرم مادرم را از من گرفتید! دست های نوازشگر خواهرم را به زیر خاک کشیدید! ای کاش جان مرا هم می گرفتید. کاش دوباره بازگردید سایه نحس تان را براین خانه ویران بگسترانید. در این ویرانه کودکی هست که برای خواهر و مادرش دلتنگی می کند. کاش تا پیش از اینکه سایه سیاه شب به این خرابه برسد ، بازگردید!  من نمی خواهم تنها بازمانده این تباهی و این دهشت و سیاهروزی باشم! آخ کرکس های کریه مرگ آور که کالبد زندگی ما را این گونه دریدید. جان مرا نگرفتید که ناظر این تباهی باشم؟! که تماشاگر پیکر بی جان عزیزترین هایم باشم؟! بازمانده تیره بخت قساوت و بی رحمی تان باشم؟! که سرآغاز کتاب سوخته زندگی ام با بی پناهی و درماندگی رقم بخورد...  

/ 1 نظر / 81 بازدید
باکس فا

هم اکنون به بروز ترین سایت دانلود فیلم و سریال بپیوندید... http://www.boxfa65.in دانلود فیلم ، سریال و موزیک ویدئو با لینک مستقیم .:. باکس فا .:.