روز به یادماندنی برای همجنسگرایان-(تصاویر)

    در برخورد با پدیده همجنسگرایی در جوامع مختلف حتی کشورهای غربی اختلاف نظر وجود داشته و دارد ، این اختلاف به حدی است که در حالیکه در بعضی ممالک بر اساس باورهای مذهبی یا سنتی ، برای ارتباط جنسی دو همجنس مجازاتهایی تا حد مرگ به شیوه های فجیع قابل تصور است ، در جایی دیگر یک همجنسگرا با افتخار بر چوکی شهرداری یک شهر بزرگ تکیه می زند. زوریخ که امسال عنوان خوشایندترین شهر اروپایی برای همجنسگرایان را از آن خود کرده است ، در روز شنبه گذشته شاهد همایش و راهپیمایی بزرگ گروههای همجنسگرا از سراسر اروپا بود. این فستیوال خیابانی که نقطه اوج یک سلسله مراسم و جشنواره ها با عنوان «یوروپراید» بود ، با شرکت حدود یکصد هزار نفر برگزار گردید. یوروپراید امسال در زوریخ که از دوم می 2009 با هدف حمایت از حقوق هم جنس و دوجنس گرایان و تغییر جنسیت داده گان ، در قالب کنسرت ها و برنامه های مختلف دیگر با شرکت برخی اشخاص مشهور برگزار گردیده است ، تا هفتم جون ادامه داشت. همایش روز شنبه با سخنان خانم کرونی ماوخ Corine Mauch  شهردار زوریخ - که اولین شهردار یک شهر بزرگ اروپایی است  که (به شکل علنی و رسمی) همجنس گراست - آغاز گردید و پس از آن راهپیمایان مسافت حدود یک کیلومتری را در حاشیه دریاچه زوریخ و برخی خیابانهای شهر پیمودند که بنا به گزارش برخی سایت های خبری چنین اجتماعی از همجنس گراها در سوئیس بی سابقه بوده است.

    به نظر می رسد عمده ترین هدف برگزار کنندگان این جشنواره تغییر ذهنیت عمومی نسبت به همجنسگرایان می باشد که با توجه به استقبالی که از سوی مردم گردید ، تا جایی در این راستا موفق بوده اند. در گذشته ظاهراً عامه مردم شرکت در مراسم همجنس گرایان را به منزله همجنسگرا به شمار آمدن دانسته و از این رو بسیاری مردم از اشتراک در چنین محافل صرف نظر می کرده اند. اما امسال با تبلیغات برگزارکنندگان ، گویا چنین ذهنیت هایی تغییر کرده است. در مراسم دیروز نه تنها جمعیت بسیاری به عنوان تماشاگر اشتراک ورزیده بودند ، بلکه بسیاری خود را در جمع گروه های همجنسگرا داخل نموده و دوش به دوش آنها به رقص و شادمانی می پرداختند.

    مشارکت برخی نهادها و سازمان های حقوق بشری نظیر عفو بین الملل هم در این مراسم قابل توجه بود و همچنین از هم جنسگرایان در برخی کشورها که تحت آزار و شکنجه هستند ، یادبود گردید. شعار اصلی این همایش « حقوق تو حقوق من است» بود.

در صفحه Euro-Pride09  می توانید تعدادی از عکس های این فستیوال را ببینید.

/ 2 نظر / 23 بازدید
مجید

سلام دوست عزيز به فروشگاه منم سر بزن خوشحال مي شم عزيزم "فروشگاه اينترنتي آيتا شاپ " فروش جديدترين فيلم ها ، کارتون ، نرم افزار ، بازي و... با 35% پايين تر از قيمت پشت جلد کالاها "">> اخراجي ها 2 - يوسف پيامبر ايراني - جي تي اي <<" """""""""""" Www.aytashop.com """""""""""""""

پسر

به امید آزادی همه همجنسگرایان دنیا