آری ، این چنین شد برادر

     زمانی که با شور و شوق در «سپاهیان محمد» نام نویسی می کردیم و دوش به دوش بچه های  صمیمی و بی ادعای جنگ رهسپار جبهه های «دفاع مقدس» می شدیم ، «برادران عزیز افغانی» بودیم. و زمانی هم که سخت کوشی ذاتی مان را بدون هیچ ادعایی برای ساختن خرابی های پس از هشت سال دفاع مقدس به کار گرفتیم ، هنوز« مهاجرین زحمت کش» بودیم. و در آن وقت هم که کانالهای درحال ساخت متروی تهران قربانی نیاز داشت ، باز هم ما بودیم که بر این پروژه تمام نشدنی کلنگ می زدیم و البته گاه در برابر خشم بی مهار زمین جان می باختیم . هرچند اگر در روزنامه و اخباری هم درج نمی شد ، اما هنوز تا حدودی همان «کارگران زحمت کش» بودیم. ولی دیگر برای خواندن نماز جمعه باید کارت شناسایی نشان می دادیم.

     تا اینکه بالاخره اثری از خرابی های جنگ نماند ، ترن های چینی در متروی تهران به حرکت درآمدند. و برج ها و ساختمانهای بلند مرتبه که ساخت هرکدامشان-از خشت خام و بلوکهای آن گرفته تا آخرین پاک کاری قبل از سکونت-  برای ما خاطره ای داشت ، از هر گوشه و کنار شهر سر برآوردند. گو اینکه دیگر چیزی برای ساختن نمانده بود. هم چنان که چیزهایی در حال تغییر بود و همانطوری که شهردار به زندان رفت ، ما هم گویا دیگر آنجا کاری نداشتیم ، دیگر به نظر می رسید ، اضافه هستیم. خب ، این بود که شدیم «اتباع بیگانه» ، «متجاوزان مرزی» و منشأ هر گونه جرم و خلاف. خوب بد نبود اگر داستان «خفاش شب» به نام ما می ماند و یا «مرد عنکبوتی» و « مرد هزارچهره یا دوهزارچهره» هم به قسمی به ما ارتباط پیدا می کرد، به هر حال مضر بودن ما باید به هر طریقی برای همگان فهمانده می شد. آری ، این چنین شد که چنان شد.

/ 5 نظر / 20 بازدید
شاپکده

100 فیلم جدید سال 2008 و 2009 به همراه زیرنویس فارسی با کیفیتی بالا و بدون هیچ دخل و تصرفی !!! در سبک های : اکشن ، درام ، عاشقانه ، کمدی ، تخیلی و ..... برای کسب اطلاعات بیشتر به ادرس http://www.shopkadeh.com/?cat=62 مراجعه کنید. موفق باشید.

افغان بلاگر

سلام کاش فقط به «شد» ختم می شد. مشکل اینجاست که هنوز این «شد» پابرجاست. یعنی به عبارت دیگر هنوز از ما است که بر ما است پاینده باشید

افغان بلاگر

سلام مجدد عرض شود که اگر شما هم تمایل داشته باشید می شود یک تبادل لینک برقرار کرد. تا صلاح چه باشد برقرار باشید