شکار در نیمه شب

کماندوهای امریکائی که از نیروی ویژه ضد تروریسم هستند ، حدود ساعت یک بامداد به منطقه ایبت آباد پاکستان که شهری با حدود یکصدهزار نفر جمعیت و منطقه ای نظامی-توریستی می باشد ، می رسند. یکی از بالگردها کماندوهایش را در نزدیکی مجتمع ویلائی بزرگی پیاده می کند. این ویلا برای حدود شش سال پناهگاه رهبر بزرگترین گروه تروریستی معاصر بوده است. از سال 2005 به این سو اسامه بن لادن به همراه برخی نزدیکانش در این ویلا سکونت داشته اند.

بالگرد دیگر که ظاهراً می خواسته است کماندوهایش را در داخل محوطه مجتمع پیاده کند ، به یکی از دیوارهای بلند که دورتادور ویلا را احاطه کرده است برخورد کرده و سقوط می کند ، اما نفراتش آسیبی نمی بینند. با یورش نیروهای امریکائی به ویلا درگیری بین آنها و افراد حاضر آغاز می گردد. در طبقه همکف و ورودی ساختمان این درگیری منجر به کشته شدن دو نفر رابط بن لادن که هردو برادر بوده اند و یکی از آنها ناخواسته و ناآگاهانه زمینه شناسائی مخفیگاه بن لادن را فراهم نموده است ، می گردد. کشته شدن آنها راه را برای نفوذ کماندوها به طبقه بالا که اقامتگاه بن لادن و خانواده اش می باشد ، باز می کند. یکی از زنان حاضر در خانه (که احتمالاً یکی از همسران بن لادن می باشد) در صدد ممانعت از ورود سربازان بر می آید که با شلیک گلوله ای به پایش زخمی می گردد. زنی دیگر که گویا خود را سپر بن لادن نموده است به ضرب گلوله کشته می شود. بن لادن که هیچ اسلحه ای در دست نداشته است در مقابل مهاجمین مقاومت می کند(چگونه!؟) که با اصابت گلوله به سرش کمی قبل از ساعت دو بامداد دو شنبه دوم می (به وقت پاکستان) از پای در می آید. همچنین پسر ارشد وی پنجمین کشته این درگیری می باشد.

پس از پایان عملیات جنازه بن لادن برای شناسائی توسط بالگرد به افغانستان منتقل می گردد. عملیات شناسایی و تشخیص هویت در چند مرحله ( تأیید همسر ، مطابقت عکس و تصاویر  و  در نهایت آزمایش DNA ) صورت می گیرد. پس از آن ترتیبات سنتی اسلامی غسل و کفن و نماز جنازه برای جنازه وی صورت می گیرد و  پس از طی این مراحل جنازه بن لادن به یکی از ناوهای نیروی دریایی امریکا در دریای عرب منتقل می گردد و  نهایتاً حوالی ساعت یازده روز دوشنبه به وقت پاکستان یعنی چیزی حدود ده ساعت پس از کشته شدنش ، جنازه بن لادن در نقطه ای نامعلوم به دریا سپرده می شود.

 

منابع: WASHINGTONPOST.COM , ALJAZEERA.NET

/ 1 نظر / 24 بازدید
محسن

سلام بهترين برنامه هاي هک HTTPS://www.m0rtalKombat.com/Forums انجمن تخصصي ويژوال بيسيک مورتال www.MortalVB.com دانلود نرم افزارهاي روز دنيا با لينک مستقيم www.MortalSoft.com [قلب]