تروریست خردسال

به نظر می رسد از نگاه دستگاه امنیتی ایالات متحده امریکا هر انسانی یک تروریست بالاقوه است مگر آنکه خلاف آن به اثبات برسد. این مسئله شاید برای آقای سنتاش توماس شهروند آمریکایی و خانواده اش ملموس تر باشد. آقای توماس و خانواده اش که برای استفاده از فرصت رخصتی (تعطیلات) قصد مسافرت داشت ، در همان ابتدای سفرش با اتفاق بی سابقه ای روبرو شد. وقتی او و خانواده اش در فرودگاه کلولند آمریکا قصد سوار شدن به هواپیما به مقصد مینیاپولیس را داشتند ، مأموران امنیتی از سوار شدن دختر شش ساله اش لیزا به هواپیما  ممانعت کردند.

وقتی آنها از علت این کار جویا شدند به آنها گفته شد که نام دخترک شش ساله در لیست سیاه اف بی آی (FBI) و در جمع اشخاص مضنون به تروریست قرار دارد و پرواز ممنوع می باشد. به این ترتیب این کودک شش ساله که غیر از وسایل بازی و عروسک هایش هیچ اطلاع و سررشته ای در ساختن و استعمال بمب و وسایل ترور ندارد ، از آنجائیکه تهدیدکننده امنیت ملی آمریکا تشخیص داده شد ، از پرواز با هواپیما منع گردید. اما بعد از پیگیری های بسیار پدرش که خود تبعه آمریکا است و تماس های مکرر وی با مقامات امنیتی بالاخره پس از آنکه از وسائل و سامان های بازی دخترک خردسال تروریست تفتیش و بازرسی کاملاً دقیق به عمل آمد ، به وی استثناءً این بار اجازه مسافرت با هواپیما داده شد. اما مسئولان اف بی آی در جواب آقای توماس که جویا علت قرار گرفتن نام دخترش در لیست مضنونان به تروریست گردیده است ، نه تنها هیچ پاسخی نداده اند بلکه به او گفته اند که نام دخترش هم چنان در این لیست سیاه باقی خواهد ماند.

با این اوصاف اگر مأموران اف بی آی در آینده نام یک کودک شش ماهه مانند این طفل را در لیست تروریست ها قرار دادند ، هم جای چندان تعجب نیست.

 

/ 0 نظر / 22 بازدید